Higiena i Profilaktyka

Skaling- usuwnie kamienia nazębnego.

Kamień nazębny tworzy się ze związków mineralnych zawartych w ślinie. Stanowi zagrożenie dla zębów i dziąseł przyspieszając proces parodontozy. Zabieg usuwania kamienia nazębnego, zwany skalingiem,  powinien być wykonywany przynajmniej 1-2 razy w roku.  Uzupełnia się go piaskowaniem i polerowaniem. Jeśli masz skłonności do parodontozy, koniecznie zadbaj o wykonanie scalingu.

Piaskowanie

Zabieg wykonuje się w celu usunięcia z powierzchni zębów ciemnych przebarwień z kawy, herbaty czy papierosów.Osad nazębny jest usuwany przy pomocy specjalnego urządzenia- piaskarki- dzięki której istnieje możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Po zabiegu zęby poleruje się.

Mineralizacja szkliwa

Po zabiegu higienizacji przeprowadzana jest mineralizacja szkliwa. Wykorzystuje się do tego celu preparaty zarówno zawierające fluor jak i bez niego- w zależności od potrzeb pacjenta. Po zabiegu szkliwo staje się bardziej odporne na działanie kwasów obecnych w płytce nazębnej. Wpływa to też korzystnie na początkowe stany próchnicowe, remineralizuje drobne uszkodzenia na powierzchniach zębów.

Nasze higienistki przeprowadzą instruktaż higieny jamy ustnej, doradzą w wyborze pasty, nici dentystycznych, płynów stomatologicznych.