Periodontologia

Piękny i zdrowy uśmiech to nie tylko zdrowe zęby, ale także zdrowe dziąsła. To one współtworzą estetykę uśmiechu.

Co może wskazywać na choroby dziąseł?

Krwawienie podczas szczotkowania, zmiana zabarwienia, obrzęk, nieprzyjemny zapach z ust – to tylko niektóre z początkowych objawów zapalenia dziąseł, które nieleczone może prowadzić do choroby przyzębia (potocznie zwanej parodontozą) – zaawansowanego stanu obejmującego tkanki podtrzymujące ząb w tym także kość. Ten przewlekły stan zapalny może prowadzić do wzrostu ruchomości zębów, przemieszczania się ich w łuku (wachlarzowate wychylanie), a finalnie do ich utraty.

Czy zapalenie przyzębia można leczyć?

Nowoczesna stomatologia, a konkretniej periodontologia czyli jej dział zajmujący się chorobami dziąseł i przyzębia, oferuje cały wachlarz możliwości leczniczych poczynając od zabiegów niechirurgicznych takich jak głębokie oczyszczanie poddziąsłowe, poprzez zabiegi chirurgiczne takie jak kiretaż otwarty, aż przez zaawansowane zabiegi regeneracji tkanek.

Skosultuj się z naszym periodontologiem, aby dowiedzieć się więcej na temat stanu twoich dziąseł i możliwości leczniczych.

Czujesz nadwrażliwość na bodźce termiczne?

Potocznie zwane odsłanianie okolicy szyjek zębów może być również stanem wymagającym interwencji lekarza, niekoniecznie wskazującym na stan zaplany dziąseł a na zaburzenie w ich położeniu. W celu przywócenia pełnej estetyki uśmiechu oferujemy zabiegi pokrywania recesji dziąsłowych.

Co ponadto:

Oferujemy leczenie zaburzeń śluzówkowo- dziąsłowych (m.in. plastykę przyczepów wędzidełek, usuwanie przerostów dziąseł), przygotowujemy pacjentów do leczenia ortodontycznego (augumentacja dziąsłą) oraz do leczenia protetycznego (wydłuzenie koron).