Sprzęt

Mikroprocesorowe urządzenia do podawania znieczuleń 
SleeperOne 5 i QuickSleeper 5

Komputerowe podawanie znieczulenia minimalizuje dyskomfort oraz podnosi jego skuteczność.
Środek znieczulający podawany jest bardzo wolno- umożliwia to znaczne obniżenie poziomu bólu oraz uzyskanie pełnego znieczulenia przy zastosowaniu mniejszej ilości leku.
Jest polecany do wykonywania znieczuleń u osób wrażliwych na ból oraz u dzieci-również ze względu na kształt przypominający długopis. Ponieważ w Studio Uśmiechu stawiamy komfort pacjenta na pierwszym miejscu, jest to standardowy sposób znieczulania- bez dodatkowych kosztów.

 

Mikrosilniki endodontyczne

Dysponujemy różnego typu mikrosilnikami endodontycznymi. Pozwalają one precyzyjnie opracować nawet bardzo zakrzywione kanały korzeniowe. Dzięki możliwości zmiany ustawień prędkości i kontroli momentu obrotowego zminimalizowane zostało ryzyko złamania narzędzia w kanale korzeniowym zęba.

 

Praca w powiększeniu: mikroskop zabiegowy, lupy

Użycie mikroskopu dentystycznego oraz lup pozwala dostrzec najdrobniejsze szczegóły w strukturze zębów zarówno podczas diagnostyki, jak i w trakcie terapii.
Zwiększa to precyzję pracy podczas leczenia zachowawczego oraz kanałowego. Umożliwia lokalizację oraz opracowanie cienkich i zakrzywionych kanałów korzeniowych, usuwanie złamanych narzędzi, pokonywanie niedrożności, powtórne leczenie kanałowe. Dzięki użyciu mikroskopu jesteśmy w stanie uratować zęby, które mogłyby być skazane na usunięcie.

 

Endometry nowej generacji
ipex-150x150

Dzięki endometrowi lekarz może precyzyjnie wyznaczyć długość kanału korzeniowego co jest niezbędnym warunkiem przeprowadzenia prawidłowego leczenia kanałowego.

 

Urządzenia do termicznego wypełniania kanałów 
beefill-150x150

BeeFill oraz One Step Obturator to nowoczesne urządzenia do wypełniania kanałów ciepłą gutaperką. Zapewniają szczelne, trwałe i higieniczne wypełnienie kanałów korzeniowych w krótkim czasie.Decyduje to o powodzeniu leczenia endodontycznego.

 

 Lampa do wybielania Beyond

Pozwala uzyskać lepsze, bardziej stabilne rezultaty wybielania. Niższa temperatura podczas zabiegu-w porównaniu z podobnymi urządzeniami-  zmniejsza dyskomfort pacjenta i minimalizuje ryzyko nadwrażliwości po wybielaniu.

 

 

Aparat rentgenowski do zdjęć wewnątrzustnych Expert DC

W trosce o wygodę naszych pacjentów, nasze centrum jest wyposażone w aparat rentgenowski Expert DC firmy Gendex. Wykonanie zdjęcia w gabinecie pozwala na szybką diagnostykę i natychmiastowe podjęcie leczenia.Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych pacjentów, zdjęcia rentgenowskie w Studio Uśmiechu są zawsze wykonywane przez lekarzy dentystów, posiadających aktualne uprawnienia.

 

Autoklaw Unident

autoklaw Autoklaw z serii 300 B, szwajcarskiej firmy Unident, jest urządzeniem najwyższej klasy, która przekracza wymagania stawiane obecnie gabinetom stomatologicznym.
Autoklaw posiada mikroprocesorowy system kontroli parametrów pracy. Pozwala to zapobiegać zakażeniom krzyżowym i chroni pacjentów oraz personel.