Leczenie kanałowe Tychy – Endodoncja

Kiedy mój ząb musi być leczony endodontycznie?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem TychyLeczenie kanałowe jest niezbędne, kiedy miazga, tkanka miękka wypełniająca wnętrze zęba, jest w stanie zapalnym lub jest zakażona. Główne przyczyny to  głęboka próchnica oraz urazy zęba. Nieleczone zapalenie miazgi skutkuje dolegliwościami bólowymi i może prowadzić prowadzi do powstania ropnia.  Częste objawy to zwiększona wrażliwość na ciepło, tkliwość zęba przy nagryzaniu oraz powiększenie okolicznych węzłów chłonnych.

Czy leczenie endodontyczne jest bolesne?

Leczenie kanałowe jest przeprowadzane, aby uwolnić pacjenta od bólu. Przy użyciu nowoczesnych metod znieczulania możliwe jest znaczne zredukowanie bólu. Większość pacjentów nie odczuwa dyskomfortu w czasie leczenia. Parę dni po leczeniu ząb może być nadwrażliwy, szczególnie jeśli był leczony z powodu zaawansowanego stanu zapalnego z burzliwymi objawami przed leczeniem. Te dolegliwości można zminimalizować stosując leki zalecone przez dentystę oraz stosując się do jego zaleceń.

Jak przebiega leczenie endodontyczne?

Po wykonaniu zdjęcia RTG oraz znieczulenia ząb oczyszcza się z próchnicy. Następnie Leczenie kanałowe Tychyotwiera się komorę zęba, aby dostać się do zainfekowanej miazgi. Za pomocą endometru  ustalana jest długość kanałów korzeniowych, które odpowiednio kształtuje się i oczyszcza .  Kanały wypełniane są metodą termiczną aby uzyskać doskonałą szczelność.

W Studio Uśmiechu w czasie leczenia kanałowego stosujemy nowoczesny sprzęt diagnostyczno- terapeutyczny (m.in. mikroskopy, mikrosilniki endodontyczne,  endometry, system Bee Fill i One Step Obturator). Więcej tutaj.