Pokaż menu >

Leczenie kanałowe Tychy – Endodoncja

Kiedy mój ząb musi być leczony endodontycznie?


Leczenie kanałowe jest niezbędne, kiedy miazga, tkanka miękka wypełniająca wnętrze zęba, jest w stanie zapalnym lub jest zakażona. Główne przyczyny to głęboka próchnica oraz urazy zęba. Nieleczone zapalenie miazgi skutkuje dolegliwościami bólowymi i może prowadzić prowadzi do powstania ropnia. Częste objawy to zwiększona wrażliwość na ciepło, tkliwość zęba przy nagryzaniu oraz powiększenie okolicznych węzłów chłonnych.

Czy leczenie endodontyczne jest bolesne?


Leczenie kanałowe jest przeprowadzane, aby uwolnić pacjenta od bólu. Przy użyciu nowoczesnych metod znieczulania możliwe jest znaczne zredukowanie bólu. Większość pacjentów nie odczuwa dyskomfortu w czasie leczenia. Parę dni po leczeniu ząb może być nadwrażliwy, szczególnie jeśli był leczony z powodu zaawansowanego stanu zapalnego z burzliwymi objawami przed leczeniem. Te dolegliwości można zminimalizować stosując leki zalecone przez dentystę oraz stosując się do jego zaleceń.

Jak przebiega leczenie kanałowe w Tychach?


Po wykonaniu zdjęcia RTG oraz znieczulenia ząb oczyszcza się z próchnicy. Następnie Leczenie kanałowe Tychyotwiera się komorę zęba, aby dostać się do zainfekowanej miazgi. Za pomocą endometru ustalana jest długość kanałów korzeniowych, które odpowiednio kształtuje się i oczyszcza . Kanały wypełniane są metodą termiczną aby uzyskać doskonałą szczelność.

W Studio Uśmiechu w czasie leczenia kanałowego stosujemy nowoczesny sprzęt diagnostyczno- terapeutyczny (m.in. mikroskopy, mikrosilniki endodontyczne, endometry, system Bee Fill i One Step Obturator). Więcej tutaj.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – na czym polega?


Centrum Stomatologii Studio Uśmiechu w Tychach oferuje leczenie kanałowe pod mikroskopem. To innowacyjna metoda pozwalająca na powiększenie obrazu zęba poddanego leczeniu od 6, do nawet 25 razy dzięki zastosowaniu wysokiej klasy mikroskopu operacyjnego. Taka metoda cieszy się coraz większą popularnością w dziedzinie endodoncji, gdyż umożliwia dokładny wgląd do korony zęba, powiększenie korzeni i kanałów korzeniowych, co znacznie ogranicza ryzyko reinfekcji w przypadku leczenia, które zostało rozłożone na kilka etapów. Zastosowanie leczenia endodontycznego z wykorzystaniem specjalistycznego mikroskopu pozwala także na dostęp do kanałów zęba niewidocznych gołym okiem, sprawdzenie, czy korzenie nie zostały złamane lub też wyleczenie perforacji zęba bądź jego komory. Leczenie kanałowe pod mikroskopem w Tychach umożliwia stomatologowi zajrzenie w często bardzo skomplikowaną morfologię kanałów i dostosowanie do nich odpowiedniego leczenia. Zapobiega zainfekowaniu zęba po zabiegu i umożliwia jego dokładne wyleczenie. W taki sposób łatwiej udrożnić kanały i odpowiednio je poszerzyć. Podnosi to skuteczność leczenia endodontycznego, dzięki czemu zęby mogą być leczone szybciej i efektywniej, a tym samym zmniejsza się ryzyko powstania powikłań skutkujących ekstrakcją zęba.

Leczenie kanałowe świadczone przez specjalistów w Centrum Stomatologii Studio Uśmiechu w Tychach dzięki zastosowaniu mikroskopu oraz innych, nowoczesnych narzędzi pomaga w wykonaniu nawet bardzo skomplikowanych zabiegów w zakresie endodoncji. Dzięki temu nasi pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem przez długi czas.

Kontakt

Wyberz formę kontaktu
Informacje
Al. Bielska 105, 43-100 Tychy
502 02 82 72
kontakt@studio-usmiechu.com
Studio Uśmiechu to przyjazny i nowoczesny gabinet stomatologiczny w Tychach.
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 19:00
Sobota - Niedziela: Nieczynne
Go to top