Pokaż menu >

Wybielanie zębów – Tychy


Udowodniono, że posiadanie jaśniejszego odcienia zębów sprawia, że inni postrzegają nas jako młodszych i atrakcyjniejszych
Obecnie dostępnych jest na rynku wiele systemów wybielających.
W Studiu Uśmiechu korzystamy z różnych metod wybielania dostowowanych do indywidualnych potrzeb pacjena.

Wybielanie jednoseansowe


- pozwala na uzyskanie zadawalających efektów u większości pacjentów na jednej wizycie. Dla wzmocnienia i utrwalenia efektów wybielania używamy lampy Beyond

Jak wygląda sam zabieg wybielania?
1. Po ustaleniu koloru wyjściowego, zęby są oczyszczane, osuszane, następnie lekarz nakłada materiał Gingival barier, który ochroni dziąsła .
2. Preparat wybielający nakładany jest na zęby widoczne w czasie uśmiechu od strony wargowej. Pozostaje tam 8-10 min. W celu aktywacji naświetla się go lampą Beyond
3. Żel wybielający jest zmywany i ponownie nakładany 2-3 razy.
4.Lekarz usuwa preparat ochraniający dziąsło oraz określa uzyskany odcień zębów. Po siedmiu dniach w razie konieczności można proces powtórzyć.

Wybielanie nakładkowe


– preparat wybielający w specjalnych nakładkach pacjent umieszcza w jamie ustnej na około 8 h (na noc) przez 8-12 dni. Sposób wybielania należy skonsultować ze swoim dentystą.

Jak przygotować się do procesu wybielania zębów w Tychach?


Zęby które będą poddawane wybielaniu muszą być wolne od próchnicy, dlatego konieczna jest konsultacja z lekarzem stomatologiem, który w razie potrzeby uzupełni ubytki oraz przeprowadzi higienizację.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?
Na całym świecie wybielanie prowadzone jest od ponad 50 lat, wiec znane są już dokładnie zjawiska chemiczne zachodzące podczas tego procesu.

Zgonie z obecną wiedzą uważa się, że wybielanie nie osłabia odporności zębów na próchnicę, nie powoduje zmian w ich strukturze oraz nie jest przyczyną stanów zapalnych miazgi.

Czy mogą wystąpić reakcje niepożądane?


Podczas procesu wybielania, jak i po nim, może występować znaczna nadwrażliwość zębów, która zwykle ustępuje w ciągu kilku kolejnych godzin.

Innym niepożądanym skutkiem może być podrażnienie dziąseł przez preparat wybielający. Gojenie następuje w ciągu 1-2 dni.

Jak postępować po zabiegu?


  • Dwie godziny po zabiegu można pić jedynie wodę mineralną
  • 2-3 doby po zabiegu stosować tzw. białą dietę .Wskazane jest spożywanie takich pokarmów jak sery, jogurty naturalne itp. Pokarmy bezwzględnie zakazane: czerwone buraki, barszcz, czerwone wino, kawa, herbata, cola, jagody, napoje gazowane i soki owocowe, czerwone sosy, sos sojowy, ocet balsamiczny, musztarda, ketchup.
  • Nie palić przez minimum 2 doby.
  • W przypadku znacznej nadwrażliwości stosować preparaty remineralizujący

Kontakt

Wyberz formę kontaktu
Informacje
Al. Bielska 105, 43-100 Tychy
502 02 82 72
kontakt@studio-usmiechu.com
Studio Uśmiechu to przyjazny i nowoczesny gabinet stomatologiczny w Tychach.
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 19:00
Sobota - Niedziela: Nieczynne
Go to top