Pokaż menu >

Implanty


Implanty są nowoczesną formą rekonstrukcji uzębienia. Pozwalają na uzupełnienie braków bez szlifowania zdrowych zębów. Implanty zapewniają przy tym dobry efekt estetyczny – zęby wyglądają jak naturalne, są wytrzymałe i trwałe. Ich wykorzystanie pozwala na całkowitą zmianę stanu uzębienia i uzyskanie uśmiechu, o jakim zawsze marzyliśmy.

Co to jest implant dentystyczny?


Implantem nazywamy wszczep , najczęściej wykonany z tytanu. Wprowadza się go w miejsce utraconego zęba.

Jakie są wskazania do leczenia implantoprotetycznego?


Wskazania do odbudowy protetycznej wspartej na implantach są bardzo szerokie.

Obejmują pojedyncze i liczne braki zębowe, jak również bezzębie. Są doskonałym rozwiązaniem w przypadku nietolerowania tradycyjnych protez ruchomych.

Jaki system implantologiczny jest dla mnie najlepszy?


Istniej wiele systemów implantologicznych. Różnią się one miedzy innymi kształtem, sposobem modyfikacji powierzchni, materiałem. Implanty posiadają różna średnicę i długość. O doborze odpowiedniego wszczepu decyduje chirurg implantolog na podstawie przeprowadzonego badania klinicznego oraz badań dodatkowych (RTG pantomograficze, tomografia komputerowa)

Dlaczego warto uzupełniać braki zębowe?


Brak zębów wpływa nie tylko na zmianę wyglądu twarzy. Doprowadza również do zmian w jamie ustnej takich jak: przesuwanie, pochylanie zębów sąsiednich, wysuwanie przeciwstawnych. Może dochodzić do nadmiernego obciążenia zębów pozostałych i w konsekwencji ich utraty. Nieprawidłowo pracują również stawy skroniowo- żuchwowe oraz zanika również kość w miejscu braków. Dlatego tak ważna jest odbudowa implantoprotetyczna w niedługim czasie po utracie zębów.

Kontakt

Wyberz formę kontaktu
Informacje
Al. Bielska 105, 43-100 Tychy
502 02 82 72
kontakt@studio-usmiechu.com
Studio Uśmiechu to przyjazny i nowoczesny gabinet stomatologiczny w Tychach.
Godziny otwarcia
Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 19:00
Sobota - Niedziela: Nieczynne
Go to top